Академик Бултекс 99 разгроми Ибър Рожае (Черна гора) с 91:70

...

Академик Бултекс 99 разпиля черногорци

Академик Бултекс 99 разгроми Ибър Рожае (Черна гора) с 91:70 (24:14, 19:16, 17:28, 31:12) в среща от Балканската баскетболна лига за мъже и се изкачи на трето място във краткотрайното класиране. Домакините преобладаваха през първото полувреме, като малко след началото на втората част имаха задатък от 49:31. Последваха мощни минути за гостите, които съумяха да понижат изоставането си до 58:60 преди последната четвърт. Пловдивчани предрешиха дуела доникъде на четвъртата част, когато след серия от 18:5 дръпнаха със 78:63, а в края разликата мина и 20 точки при 89:68.

Никола Маравич се отличи с 24 точки и 13 битки за Академик, а Мартин Дурчев добави 20 точки и 9 асистенции.

Джерел Симънс приключи с 26 точки за черногорците, а Морис Джефърс способства с " дабъл дабъл " с 10 точки и 13 битки, само че това не беше задоволително.