Академик Бултекс 99 (Пловдив) продължава победната си серия в Балканската

...

Академик Бултекс 99 продължава победната си серия в Балканската лига

Академик Бултекс 99 (Пловдив) продължава победната си серия в Балканската баскетболна лига за мъже. Българският отбор завоюва против гостуващия Ибър (Черна гора) с 89:66 и записа седми триумф в седем срещи.

Възпитаниците на Асен Николов поведоха още в началните минути и не изпуснаха водачеството си до края.

На почивката пловдивският отбор имаше задатък от 41:33, а при започване на последните 10 минути преднината им доближи 26 точки при 74:48.

За домакините се отличи Седрик Боуен, който приключи с 25 точки и 10 битки. Василие Кнежевич означи 16 точки, 13 вкара Шакир Смит.

За Ибър най-резултатен беше Неманя Симович с 20 точки, а с 14 се регистрира Елдин Хуремович.
Следващата Академик Бултекс 99 гостува на Влазния в Албания.

Среща от Балканската баскетболна лига за мъже:

Академик Бултекс 99 (Пловдив) - Ибър (Черна гора) - 89:66 (17:15, 24:18, 22:13, 26:20)