Академик Бултекс 99 победи Берое с 81:79, след като дойде

...

Академик отстрани Берое, скандали в Стара Загора

Академик Бултекс 99 победи Берое с 81:79, откакто пристигна с задатък от 6 точки от първата среща. Мачът се реши основно от късата пейка на беройци, както и от неточности на техни съществени състезатели. Те стартираха с четири сполучливи стрелби от тройката в първите три минути, а по-късно и двата отбора съвсем не допускаха огромна преднина на съперника.

Последната четвърт започва със скандал сред американския гард на Берое Майк ди Нуно и Димитър Димитров от Академик Бултекс, а Ди Нуно и след изгонването си продължи да буйства. Той си разреши даже да блъска в гърдите и един от съдийската бригада. Въпреки изгонването си, Ди Нуно приключи мача с 30 точки. 20 за гостите вкара Мартин Дурчев.

БЕРОЕ - АКАДЕМИК БУЛТЕКС 99 79:81 (31:26, 15:22, 14:17, 19:16)

БЕРОЕ: Майк Ди Нуно 30, Тихомир Желев 7, Николай Николов 8, Александър Янев 16, Тодор Тодоров 4 (Евгени Хаджирусев 14, Николай Титков, Евгени Василев)

AКАДЕМИК БУЛТЕКС 99: Шакир Смит 9, Васил Бачев 13, Мартин Дурчев 20, Димитър Димитров 3, Никола Маравич 13 (Станислав Ваклинов 7, Адриян Секулов, Айзея Юмипиг 14, Манюъл Джонсън 2)