Академик Бултекс 99 грабна поредна убедителна домакинска победа, този път

...

Академик Бултекс 99 държи четвъртото място

Академик Бултекс 99 сграбчи поредна безапелационна домакинска победа, този път против Ямбол с 90:82 /22:25, 26:14, 22:15, 20:28/. Така тимът на Асен Николов е на победа от 4-тото място в постоянния сезон, което резервира и сега. Идната сряда пловдивският отбор посреща Черно море в последния си мач преди плейофите.

Срещу Ямбол домакините изгубиха първата четвърт, само че оттова нататък поеха цялостен надзор върху мача и последователно увеличаваха задатъка си. Разликата можеше да бъде двуцифрена, само че към края Асен Николов даде опция за изява на млади играчи и такива, които по-малко влизат в срещите. Академик Бултекс 99 стартира със серия от 7:0, само че гостите съумяха да изравнят при 9:9. След това дуелът потегли равностойно и чак в края на първата четвърт Ямбол съумя да вземе задатък от 3 точки. Отлично включване на Никола Вуйович спомогна Академик Бултекс 99 да обърне и да поведе с 10 точки доникъде на втората четвърт – време, за което сръбският център наниза 8 точки. Домакините съумяха да запазят преднината си и се отдръпнаха с 9 точки напред на почивката. Пловдивският отбор игра доста устойчиво в отбрана и след почивката, а положителните изяви на Олисемека под коша и тройка на Венелин Христов със сирената осигуриха преднина от 16 точки преди последната решителна четвърт. В нея домакините умерено поддържаха преднината си, а своя дебют при мъжете направиха юношите Дилян Барбов, който даже се разписа, и Калоян Бойчев.

Питър Олисемека направи следващия си мощен мач и завърши с 23 точки и 9 битки за спечелилите, Никола Вуйович добави 15 точки и 8 битки, Трой Франклин записа дабъл-дабъл от 12 точки и 10 асистенции. Ямбол записа висок % от тройката – 11 против 7 за Академик Бултекс 99, само че и това не оказа помощ. За гостите се отличиха Айзея Уилямс с 29 точки, от които 5 тройки, Никола Джурич със 17 точки и Стоян Петков с 12.