Академик Бултекс 99 грабна безапелационна трета победа в Балканската лига,

...

Академик Бултекс 99 излезе на върха след трета победа в Балканската лига

Академик Бултекс 99 сграбчи безапелационна трета победа в Балканската лига, в която има и три загуби. Пловдивският отбор, воден от старши треньора Дарко Костич, бе с класа над македонския Кожув и го надигра с 88:57 /27:14, 25:20, 20:11, 16:12/ в Колодрума. През целия мач домакините бяха по-добрият тим и не оставиха подозрение в превъзходството си, демонстрирайки и отличен % в далечната пукотевица – 12 тройки от 27 опита или 44 % успеваемост.
Академик Бултекс 99 взе удобен задатък от 13 точки още в първата четвърт, в която игра бързо и разнообразно. Бачев бе съвършен на тройката с 3 от 3, Венелин Христов добави още една. През втората четвърт задатъкът на домакините набъбна още повече, а Питър Олисемека показва марковите си забивки. И след почивката пловдивският отбор продължи изцяло да управлява мача, а две тройки на Дайшон Найт подвигнаха разликата над 20 точки. В последната четвърт задатъкът на пловдивчани прехвърли30 точки, а Дарко Костич вкара в игра всички свои състезатели, в това число и 14-годишния гений Симеон Димитров. Васил Бачев бе най-резултатен за спечелилите с 20 точки, от които 6 тройки, Дайшон Найт добави 15, Секулов – 14. Питър Олисемека записа дежурния си дабъл-дабъл от 11 точки и 15 битки. За гостите се отличиха Мишкович и Люис с по 12 точки, Радулович вкара 8. С тази победа Академик Бултекс 99 излезе на върха в Балканската лига с 9 точки, пред Берое, който има 8. В паузата сред двете полувремена уменията си сподели специфичният тим на Академик Бултекс 99, формиран от деца с интелектуални усложнения. Под управлението на спортния шеф Тина Димитрова и треньора Йордан Иванов отборът взе участие на шампионати в Италия, а преди броени дни завоюва конкуренцията Спешъл Олимпикс в София.