Адриан Андреев се класира за полуфиналите на турнира по тенис

...

Летящ Адриан Андреев се класира за полуфиналите във Форли

Адриан Андреев се класира за полуфиналите на шампионата по тенис на твърда настилка от сериите " Чалънджър " във Форли (Италия) с награден фонд 45 730 евро.

Така българинът за първи път се класира на тази фаза на Чалънджър шампионат в кариерата си. На четвъртфиналите Андреев победи със 7:6(6), 4:6, 6:3 №289 в света Еван Фърнес от Франция. Срещата продължи 2 часа и 44 минути. Преди този мач Андреев реализира още четири победи (2 в главната скица и 2 в квалификациите).

Адриан ще играе на полуфиналите против №3 в схемата и №211 в международната класация Джей Кларк от Съединени американски щати или № 347 в света Пол Джъб от Англия.

Българинът сервира на два пъти за продобиване на първия сет при 5-4 и 6-5, само че позволи пробиви. Така се стигна до тайбрек. В него Андреев изостана с 2-6 точки, само че завоюва идващите шест разигравания с цел да завоюва първия сет.

Във втората част Андреев бе продънен за 3-4. До края на тази част нови пробиви нямаше и по този начин сетовете бяха изравнени.

В третата решителна част Адриан проби за 5-3, а по-късно затвори мача в своя изгода с гейм на 30.

С този триумф Андреев към този момент си обезпечи 34 точки за международната класация, където е на 363-ата позиция.
 Адриан Андреев продължава да мачка във Форли, българинът се класира на 1/4-финал