Адриан Андреев отпадна във втория кръг на турнира по тенис

...

Адриан Андреев взе сет, но отстъпи на №114 в света

Адриан Андреев отпадна във втория кръг на шампионата по тенис на твърда настилка от сериите АТР 250 в Сингапур с награден фонд 361800 $. 19-годишният българин, който взе участие с " уайлд кард ", загуби от 114-я в света Алексей Попирин (Австралия) с 1:6, 7:5, 3:6 след 113 минути игра.

21-годишният Попирин доминираше в първия сет, който взе със серия от пет следващи гейма. Втората част беше равностойна. Андреев съумя да отрази две точки за пробив и изравни за 2:2. При 2:3 Ади още веднъж отрази две точки за пробив от 15-40. Адриан стигна до първата си точка за пробив в своя изгода при 3:3, само че не съумя да се възползва. При 6:5 Андреев поведе с 40-0 и от втората си опция изравни резултата в сетовете.. В решаващата трета част австралиецът проби в петия гейм, а по-късно при 3:5 и 40:40 българинът позволи две следващи двойни неточности и подари успеха на противника.

Андреев въпреки всичко проработи 6410 $ от наградния фонд и 20 точки за международната класация, които ще му разрешат за първи път в кариерата си да влезе измежду първите 400. Очаква се българинът да се изкачи с 41 места до 382-ата позиция.