Аарън Нола демонстрира нагледно защо за първи път в кариерата

...

Питчер на Филаделфия с 10 К и 3 RBI, пръв с 12 победи в НЛ

Аарън Нола показва образно за какво за първи път в кариерата си бе определен за Мача на звездите в МЛБ. Тази нощ питчерът на Филаделфия Филис на процедура самичък донесе успеха на отбора си с 3:1 като посетител против Ню Йорк Метс във втория мач от дабълхедър на ст. " Сити Фийлд ".

25-годишният ас в ротацията на " филитата " хвърли 10 страйкаута и разреши единствено 1 шлагер без точка за 7 ининга на възвишението. Същевременно стартерът вкара всички точки в офанзива с двоен шлагер с 3 RBI в 5-ия ининг. Нола (W 12-2) стана и първият питчер с дузина победи в Националната лига този сезон.

Запитан кое от достиженията му го впечатлява най-вече, Аарън отвърна: " Може би седемте ининга на хълма. Но пък това, че разчистих базите с двоен шлагер, беше много по-шокиращо. Явно довечера съм желал доста мощно да печеля. "

Риливърът Томи Хънтър (Н 17) създаде 5 аута в 8-ия и началото на 9-ия ининг, само че бе заменен, откакто пусна точка от двоен шлагер на Уилмер Флорес в последната част. За финалния навън от булпена бе свикан Виктор Арано (S 3), който затвори мача със страйкаут.

Няколко часа по-рано точно Арано (L 1-1) понесе виновността за загубата на Филаделфия в откриващия мач от комплекта в Ню Йорк, в който " жителите " се постановиха с 4:3 след хоумрън на Флорес в 10-ия ининг. Клоузърът на гостите се появи на възвишението за началото на екстра ининга и не можа да направи нито един навън, откакто сервира топката още на първия батер в частта.

Преди това Фили два пъти поведе, един път изостана и един път изравни резултата. Ник Уилямс откри с RBI-сингъл в отварянето на мача, а в домакинската част на 1-вия ининг Метс изравни с хоумрън на Асдрубал Кабрера. Рийс Хоскинс още веднъж изведе гостите напред с индивидуален шлагер във 2-рия, само че домакините обърнаха до 3:2 в своя изгода при неточност и двоен шлагер на Кабрера в 3-тия. Равенството бе закрепено с хоумрън на Майкел Франко в 4-тия.

Ню Йорк Метс - Филаделфия Филис 4:3 (10 ининга)*