„Лудогорец“ стигна до равенство 1:1 като гост на „Байер“ Леверкузен

...

Гол от малък ъгъл спря „Лудогорец“ в мача с „Байер“

„Лудогорец“ стигна до тъждество 1:1 като посетител на „Байер“ Леверкузен в дуел от петия кръг на груповата фаза в Лига Европа. Мачът бе протоколен за българския първенец, който още в предходния кръг загуби шансове за продължение напред в шампионата.

„Орлите“ обаче пропуснаха да запишат първи триумф в Лига Европа през този сезон. „Лудогорец“ откри резултата в 69-ата минута посредством резервата Марселиньо, само че „Байер“ изравни в 85-ата със хубав гол на Мичел Вайзер.

Треньорът Антони Здравков бе направил доста промени и „Лудогорец“ излезе със състав най-вече от аварийни играчи. На пейката за първенците бяха Антон Недялков, Марселиньо и Кешерю.

„Байер“ първи стигна до голова обстановка. Във втората минута Аларио лиши топката на Моци и стреля от към 20 метра, само че около левия непряк дирек.

Българският отбор отвърна с три удара към вратата, защитавана от Йозджан. На два пъти Вандерсон прати топката високо над напречната греда. В 28-ата минута Жоао Пауло пък изпусна най-чистото състояние за „Лудогорец“ преди почивката, шутирайки неопределено от десетина метра.

Домакините бяха по-активни при започване на втората част. В 48-ата минута Шрек се озова непокрит в наказателното поле на „орлите“, само че сподели неакуратен мерник. В 56-ата минута Вендел се оправи много по-добре, Ренан съумя да избие топовния му шут.

Близо половин час преди края на срещата в игра за „Лудогорец“ се появи Марселиньо. В 69-ата минута точно бразилецът с български паспорт бе изведен самичък против вратаря и копна топката около него – 1:0 за „Лудогорец“.

В 80-ата минута пред „Байер“ се откри отличен късмет за равнене. Бейли засече с глава, само че Терзиев се намеси и предотврати сигурен гол. При добавката влезлият като запаса Кай Хавертц стреля неопределено от двадесетина метра.

Отбраната на „Лудогорец“ се пропука пет минути преди края, когато Ренан се намеси неумело, а Мичел Вайзер означи страховит гол от дребен ъгъл – 1:1.

Източник: trud.bg