„Байерн“ (Мюнхен) победи „Хофенхайм“ след гръмък обрат. „Баварците“ губеха с

...

„Байерн“ с обрат за 5:2 срещу „Хофенхайм“

„Байерн“ (Мюнхен) победи „Хофенхайм“ след оглушителен поврат. „Баварците“ губеха с 0:2 до 12-ата минута. Марк Ут и Серж Гнабри изведоха гостите напред. Това единствено ядоса играчите на Юп Хайнкес. „Байерн“ се развихри и до почивката изравни посредством Роберт Левандовски и Жером Боатенг. През второто полувреме „баварците“ продължиха на високи обороти и стигнаха до разгромна победа. Донесоха я Кингсли Коман, Артуро Видал и Сандро Вагнер.

Нови неверни стъпки направиха преследвачите „Борусия“ (Дортмунд) и „Лайпциг“. „Черно-жълтите“ стигнаха до точка в 93-ата минута при семейството си на „Фрайбург“. Тогава се разписа Джереми Толян. Преди това „Борусия“ поведе посредством Шинджи Кагава, само че с два гола на Нилс Петерсен гостите направиха поврат.

„Лайпциг“ също сбърка вкъщи. „Биковете“ не съумяха да победят предпоследния в таблицата „Хамбургер“. Брума изведе „Лайпци“ напред, само че Филип Костич означи за крайното 1:1.
В другите срещи от кръга в Бундеслигата „Шалке“ победи „Щутгарт“ с 2:0, а „Кьолн“ и „Аугсбург“ приключиха 1:1.

Снимка: Facebook
Източник: trud.bg