“Реал” (Мадрид) за 13-и път е носител на купата на

...

Велик Бейл и комични вратарски грешки – “Реал” отново е футболният крал на Европа

“Реал” (Мадрид) за 13-и път е притежател на купата на Шампионската лига! Кралският клуб прекърши “Ливърпул” на финала в Киев с 3:1.

Мачът имаше собствен воин и собствен антигерой. Вратарят на “Ливърпул” Лорис Кариус позволи кошмарна неточност при започване на второто полувреме, която разреши на Бензема да открие резултата. А малко преди края с комична реакция позволи трети гол в мрежата си, осъществен от Гарет Бейл.

Тъкмо Бейл бе героят за отбора от Мадрид. Уелсецът влезе като запаса при резултат 1:1, откакто Мане бе възстановил равенството. Две минути по-късно със фантастична задна ножица той още веднъж даде преднина за “Реал”.

През първото полувреме клубът от Острова трябваше да се лиши от огромната си звезда Мохадем Салах, който напусна контузен. Малко по-късно и Карвахал от мадридчани напусна поради травма.
Източник: trud.bg