441 състезатели от 22 клуба в страната участваха в Държавното

...

22 клуба от страната участваха в държавно първенство по спортни танци в Сливен

441 състезатели от 22 клуба в страната участваха в Държавното персонално отборно състезание по спортни танци и съревнование за „Купа Туида“, което се организира на 28 октомври в Сливен, оповестиха от общината. Организатори на събитието бяха община Сливен, Българската федерация по спортни танци и Клуба по спортни танци „Туида“ – Сливен. Състезанието беше намерено от Пепа Чиликова – зам. кмет на Община Сливен, която приветства рекордния брой участници и поздрави сливенския клуб за 25 годишния празник.
 23107399_10213166068880780_1917612101_o  fb_img_1509351823980-1  fb_img_1509351962586_1509352611304
В отборната ранглиста клуб „Туида “ с треньор Йовита Пенчева се класира на 3-то място в общоприетите танци. В конкуренцията по клас, представителите на клуба Пламен Колев и Теодора Миндева се класираха на 1-во място в клас 11 “Е “. В клас 13 “D “ на 2-ро място се класираха Евгени Шахъмов и Мая Тачева. Те съумяха да се преборят и за финала по възраст в групата на юноши старша възраст – общоприети танци. В категорията „ Изгряващи звезди “ Михаил Бояджиев и Сияна Златева завоюваха 3 златни медала в общоприетите и латиноамериканските танци. Христо Недялков и Христиана Къчева завоюваха 2 златни медала в латиноамериканските танци при 9 и 11-годишните състезатели.

Българска федерация по спортни танци даде отлична оценка за организацията на проявата, която е част от  държавния спортен календар.

Източник: trud.bg