380 млади доброволци от граничните региони на България и Сърбия

...
380 млади доброволци от граничните региони на България и Сърбия
Коментари Харесай

380 младежи от България и Сърбия бяха подготвени за участие в спасителни операции

380 млади доброволци от граничните райони на България и Сърбия са подготвени и готови за присъединяване в избавителни интервенции при изключителни обстановки. Обучението е част от плана „ Да премахнем границите пред доброволчеството в изключителни обстановки “, осъществен сред Свободния юношески център във Видин и Младежки център „ Тивок “ от сръбския град Зайчар.

Той е финансиран с близо 290 хиляди лева по ръководената от Министерството на районното развиване и благоустройството Програма за трансгранично съдействие България - Сърбия 2014-2020 година, оповестиха от Министерството на районното развиване и благоустройството.

В рамките на образованието младежите са осведомени с типовете бедствия, провалите, които те оказват върху инфраструктурата, пожарната сигурност, търсене и избавяне на хора, сигурност при избавителни интервенции, оказване на първа помощ при животозастрашаващи положения, психична поддръжка и други Обученията са съчетани с на практика извършения. В рамките на плана са основани и 10 нови доброволчески центъра. Така дружно с към този момент осъществени по предишен план общият им пердах става 20. В България те са в градовете Хайредин, Радомир, Перник, Монтана, Кюстендил, Дупница, Вършец, Враца, Видин и Ботевград. Центровете на територията на Сърбия са в градовете Зайчар, Владичин хан, Пирот, Ниш, Лесковац, Майданпек, Куршумлия, Княжевац, Бор и Алексинац. Доставено е и техническо съоръжение за доброволческите центрове и профилирани средства за потребление в изключителни обстановки.

При осъществяването на плана е създадена и тествана обща методология за младежко доброволчество в изключителни обстановки. Проведени са и две взаимни акции на доброволческите центрове – една в България и една в Сърбия.
Източник: eurocom.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР