37 точки на Джордж и трипъл-дабъл на Уестбрук помогнаха на

...

37 точки на Джордж и трипъл-дабъл на Уестбрук помогнаха на Тъндър срещу Лейкърс

37 точки на Джордж и трипъл-дабъл на Уестбрук помогнаха на Тъндър против Лейкърс
Оклахома Сити Тъндър победи Лос Анджелис Лейкърс със 107:100 като посетител в заключителния мач от днешния ден в Националната баскетболна асоциация на Съединени американски щати и Канада. Решаваща в мача се оказа последната четвърт, извоювана от "гръмотевиците" с 29:18.

Най-резултатен в мача стана Пол Джордж от отбора на Оклахома с 37 точки, а съотборникът му Ръсел Уестбрук приключи с трипъл-дабъл - 14 точки, 16 битки и 10 асистенции.Тъндър заема трето място в Западната конференция, а Лейкърс са осми.

В друга среща от НБА Маями Хийт записа изразителна победа над Кливланд Кавалиърс 117:92 на непознат терен. Джош Ричардсън осъществя 24 точки в дуела, а Тристан Томпсън 14 за домакините от Кливланд.

Далас Маверикс пък разгроми Шарлът Хорнетс със 122:84 като посетител. Отборът от Тексас завоюва първата четвърт с 42:26 и идващите с 23:15, 29:24 и 28:19.