26 години след последното си участие в европейските клубни турнири,

...

"Аталанта" разпиля Рууни и компания, завръщайки се гръмко в Европа

26 години след последното си присъединяване в европейските клубни шампионати, " Аталанта " разруши " Евертън " с 3:0 в мач от първия кръг в Група 1 на Лига Европа. Италианският отбор игра доста мощно в Реджо Емилия, където семейства в Европа, заради ремонтни действия на своя стадио " Атлети Адзури д'Италия ". На близо 200 км разстояние от Бергамо, " нерадзурите " не оставиха шансове на по-именития си противник, воден от Уейн Рууни.

Първият гол в срещата означи централният бранител на домакините - Андреа Масиело. Той бе прецизен в 27-ата минута, откакто засече центриране от ъглов удар. В 41-ата минута " бергамаските " удвоиха преднината си, откакто капитанът Алехандро Гомес се разписа с брилянтен фалцов удар от разстояние. Преди почивката падна и трето попадение във вратата на Мартен Сетекеленбург, дело на Браян Кристанте. С асистенция се отличи Андреа Петаня, който записа две на сметката си за вечерта.

След почивката халфът на домакините Ремо Фройлер уцели греда, а " Евертън " по този начин и не стигна до чисто голово състояние, допускайки трето следващо проваляне във всички шампионати. В тези срещи " карамелите " нямат нито един гол в актива си против осем безответни в своята врата.

" Аталанта " записа първи триумф в Европа от сезон 1990/91 насам, когато отборът доближи четвъртфиналите за Купата на УЕФА. " Евертън " пък усили черната си серия от следващи загуби при гостувания на италиански тимове на 4 дуела.

Във втория кръг на 28 септември британският отбор приема кипърския " Аполон " Лимасол, а " Аталанта " гостува на " Олимпик " Лион.
Източник: btvnovinite.bg