20% от студентите, изкарали студентска практика, са получили предложение за

...
20% от студентите, изкарали студентска практика, са получили предложение за
Коментари Харесай

Всеки пети стажант получава предложение за работа

20% от студентите, изкарали студентска процедура, са получили предложение за работа. Това демонстрират резултатите от завършващия в края на 2018 година план " Студентски практики - фаза 1 ", финансиран с общо 35.8 млн. лева по Оперативна програма " Наука и обучение ". Според зам. просветния министър Деница Сачева всички младежи, получили оферта, са приели отправените оферти и са почнали работа.

От 2016 година до в този момент в практики в действителна работна среда по въпросния план са се присъединили 46 077 студенти (от 85 хиляди, декларирали предпочитание за участие). От тях с сполучливо завършено образование са 45 453 души, написа в. " Сега ". За останалите 624-ма е било открито, че не посещават постоянно практиките си, заради което и финансирането за тях е било прекъснато. В рамките на плана студентите изкарват по 240 часа процедура, като за това време получават 480 лева стипендия на месец. На техните ментори от компаниите, които ги образоват, се поставят по 113 лева на сполучливо завършил образованието си студент, а на университетските наставници от университетите - по 60 лева на студент.

Най-много студенти са се присъединили в образование от професионално направление медицина - 53 на 100. Следват доктрина на изкуствата - 51%, химични технологии - 48%, стоматология - 45%, спорт - 44%, право - 43%, здравни грижи - 41%, биотехнологии - 40%, ветеринарна медицина - 37%, логика на психиката - 37%, музикално и танцово изкуство, педагогика и енергетика - с по 33% и така нататък

Организацията с най-вече подготвени практиканти е Българска академия на науките - в нейните институти са минали над 2600 студенти. Следват УМБАЛ " Света Марина " във Варна - с 571 стажанти и УМБАЛ " Д-р Георги Странски " - Плевен - с 494 души.

Прави усещане, че величествен брой студенти - 415 на брой - са минали процедура през Детска градина 8 - Благоевград. При състояние че една процедура от 240 часа се взема за към 6 месеца, излиза, че всеки месец в забавачката са се обучавали по близо 100 младежи. Обяснението на МОН в тази ситуация е, че детската градина е огромна и е приела студенти от Югозападния университет в Благоевград, както и от цяла Югоизточна България. Подобен интерес към плана е имало и от и към Детска градина 33 " Делфинче " във Варна, в която практиката си са карали 371 младежи. Регионалната здравна ревизия в Стара Загора е обучила 374 студенти, Военномедицинска академия - 371, Общинско дружество " Туризъм " в Пловдив - 304, Военната академия " Г. Ст. Раковски " - 303-ма, а Централното окръжие към Министерството на защитата - 299 души.

Източник: Expert.bg
Източник: marica.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР