20-годишният Маркъс Рашфорд се погрижи Англия да не продължи най-дългата

...

Рашфорд сложи край на черна серия за Англия

20-годишният Маркъс Рашфорд се погрижи Англия да не продължи най-дългата си серия от загуби в историята на футбола.

Нападателят на “Манчестър Юнайтед ” донесе домакинския триумф с 1:0 над Швейцария в другарска среща, играна на стадиона в Лестър.

Черната поредност за родината на футбола стартира в 1/2-финала на международното състезание по футбол. Тогава отборът на мениджъра Гарет Саутгейт падна с 1:2 от Хърватия след продължения. В мача за третото място англичаните изгубиха с 0:2 от Белгия.

В първия си дуел от Лигата на нациите те отстъпиха с 1:2 на Испания и по този начин записаха първо проваляне на стадион “Уембли ” от 24 мача.

В Лестър Швейцария бе по-добрият тим през първата част. 9 мин след почивката Рашфорд се разписа и до края на мача не се стигна до смяна в резултата. /24chasa.bg
Източник: dnesplus.bg