2:2 приключиха в Червен бряг местния Партизан и едноименния тим

...

Партизан измъкна точка накрая в дербито на Плевенска област

2:2 завършиха в Червен бряг локалния Партизан и едноименния отбор на град Левски в дербито на Плевенска област. Двубоят е от 21-ия кръг на Северозападната Трета лига. Гостите заложиха на сигурен гръб и контраатаки. Тази тактичност им обезпечи преимущество през първото полувреме. Не беше минал и четвърт час, когато Цветослав Игнатов шутира неспасяемо от 20 метра – 0:1. Единственият си удар домакините насочиха в 30-ата минута посредством Милен Тонев. Останалото беше битка и голям брой нарушавания. След почивката футболистите от Червен бряг започнаха по-активно. Скоро обаче получиха втори удар. В 54-ата минута Игнатов наказа неточност на Калоян Тодоров с шут по диагонала за 0:2. След това червенобрежкия отбор към този момент нямаше какво да губи и придвижи играта пред отсрещната врата. Георги Петков обаче пропусна да осъществя два пъти. Това обаче направи в 70-ата минута влезлия като запаса Петьо Славчев с глава след центриране отдясно. После домакините желаеха дузпа за нарушаване против Борислав Иванов, само че сигнал не последва. Леон Илиев пък беше на косъм от трето попадение за гостите, само че Станислав Антонов избави. Футболистите на Партизан заложиха на суматохи и центрирания. При едно от последните Калоян Тодоров се възползва от асистенция на Борислав Иванов и от десетина метра изравни. Съдията пък подвигна втори жълт и червен картон за имитация на седналия към този момент на аварийна пейка Антонио Иванджиков.
 Партизан чака победа в дербито на Плевенска област Партизан чака победа в дербито на Плевенска област