18-годишен футболист стана герой за отбора си Дебрецен в мача

...

Приказно! 18-годишен дебютант вкара победен гол със задна ножица в 93-ата минута

18-годишен футболист стана воин за тима си Дебрецен в мача с Ференцварош от 21-ия кръг на унгарското състезание в събота. Тийнейджърът Даниел Жори направи желан дебют за Ференцварош, като донесе успеха на Дебрецет с 2:1 против гостувалия Ференцварош със страхотна задна ножица в 93-ата минута. Жори се появи в игра в 81-ата минута и надълбоко в добавеното време се отблагодари на наставника си Андраш Херцог за гласуваното доверие, като осъществя в действителност извънредно победно попадение. Дебрецен губеше в резултата с 0:1 до 83-ата минута.

Ференцварош остава на върха в класирането в Унгария с 43 точки. Втори е МОЛ Види с 37 точки, а Дебрецен е трети с 34.