17-годишният нападател Преслав Боруков се отличи с асистенция при успеха

...

Преслав Боруков с нова асистенция в Англия

17-годишният нападател Преслав Боруков се отличи с асистенция при триумфа на дублиращия тим до 23 години на Шефилд Уензди при триумфа на кукумявките с 2:0 над Хъдърсфийлд Таун. Боруков стартира като титуляр и асистира за второто попадание в мача, осъществено от Фрейзър Престън в 84-ата минута.

Преслав изпревари на десния фланг своя личен противник и даде пас по земя на присъединилия се съотборник от ляво, който се разписа за 2:0. Първото попадение пък осъществя Уорън Кларк преди почивката. Мачът се игра на стадион Мидълууд в Шефилд. С тази нова победа младежите до 23 години на Уензди събраха 23 точки от 12 мача и са отпред в класирането на PDL-2, зона Север.

Съгражданите им от Шефилд Юнайтед са с 18 точки и мач по-малко. В последните пет дни Боруков тренира непроменяемо с първия тим на Шефилд Уензди, като в съботната двустранна игра даже се разписа във вратата на титулярния пазач Киърън Уестууд.