12-кратният носител на Купата на Англия Манчестър Юнайтед победи с

...

Юнайтед започна кампанията си в ФА Къп с икономичен успех над Уотфорд

12-кратният притежател на Купата на Англия Манчестър Юнайтед победи с 1:0 Уотфорд в мач от третия кръг на ФА Къп, игран на „ Олд Трафорд “. Победното попадение бе дело на Скот Мактоминей още в петата минута.

Въпреки превъзходството си през по-голяма част от срещата, „ алените дяволи “ не съумяха да осъществят множеството положения, които сътвориха, с помощта на чудесните изяви от вратаря на „ стършелите “ Даниел Бахман.

Не всичко довечера обаче бе позитивно за домакините, защото в края на първата част Ерик Баий получи тежък удар с коляно в главата от своя пазач Дийн Хендерсън, който излезе напред в една обстановката, с цел да улови топката. В последна сметка котдивоарецът бе сменен наложително от Хари Магуайър.

Жребият за идната фаза на шампионата е в понеделник вечер.