102-ма души са подали фалшиви документи за българско гражданство през

...
102-ма души са подали фалшиви документи за българско гражданство през
Коментари Харесай

102-ма души са подали фалшиви документи за българско гражданство през 2023 г.

102-ма души са подали подправени документи за българско поданство през 2023 г. Министерството на правораздаването е изготвило общо 11 сигнала до основния прокурор и Софийската градска прокуратура. От началото на мандата на министър Атанас Славов са изпратени 8 сигнала за 78 лица.

През последните години
3738 преписки са извадени за осъществяване на спомагателни инспекции
по отношение на истинността на документите за българско поданство посредством консулските ни служби в чужбина до съответните задгранични органи и до Националния институт по криминалистика.

От министерството са дали информация на, от която се вижда, че в интервала от 1 януари 2018 до 7 февруари 2024 година
6261 жители на Русия са поискали да получат българско поданство.
Придобили са го едвам 1431 души. Гражданство се придобива, в случай че лицето има български генезис и/или родител с българско поданство.

Прави усещане, че от някогашните руски републики
най-вече украинци или 8555 души са придобили българско поданство
през тези повече от шест години. Следват жителите на Молдова, които са 5966. Общо 203-ма души от останалите някогашни руски републики – Беларус, Армения, Азербайджан, Грузия, Казахстан, Узбекистан, Таджикистан и Латвия – също са получили българско поданство.

От Министерството на правораздаването прецизират, че към институцията има Съвет по поданството, в който с изключение на зам.-министър на правораздаването вземат участие и членове от Министерство на вътрешните работи, Министерство на външните работи, Министерство на регионалното развитие, МТСП, МИР, ДАНС, ИАБЧ и ДАБ.
Съветът се среща с всички документи и прави преценка на всички доказателства
и обстоятелства както и на отговорите на молителя при извършено изявление. Министърът на правораздаването въз основа на мнението на Съвета прави предложеине до вицепрезидента. Именно той издава и декрет за придобиване на българско поданство.
Съветът е отказал българско поданство на доста претенденти
поради неистинен или подправени документи, с които се удостоверява българският генезис. Той разпорежда редица спомагателни инспекции, с цел да не се позволява натурализация с подправени документи. Те се разпореждат на Националния институт по криминалистика, в доста огромен размер са и са 80 % от всички инспекции там.

Съветът по поданство дава мнение по молбите след писмени мнения на Министерство на вътрешните работи и ДАНС. Те правят инспекции на лицата, кандидатстващи за българско поданство по натурализация дали има условия, които биха могли да бъдат опасност за публичния ред, морал, публично здраве или национална сигурност.
Източник: flashnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР